szczególnie małe sny

Posted: Sierpień 21, 2012 in literatura polska
Tagi: , ,

W niektórych starych piwnicach spoczywają takie rzeczy. Opowieść o okularach do oglądania szczególnie małych snów. W każdych czasach byli ludzie, którzy wiedzieli, że to, co najważniejsze w snach i w ogóle to, na czym świat stoi, jest szczególnie małym snem.  Baśń kończy się dobrze. Wszyscy noszą okulary. Dopasowane do własnych snów. Zgadza się to z przyjmowanymi nareszcie, chociaż z trudem, koncepcjami fizyki, które mówią, że to, co widzimy, zależy od obserwatora oraz nowoczesną pracą ze snami zwaną pracą z procesem.  Ostatnie zdanie należy do baśni i brzmi: Dajcie spokój, panowie. Czasem bajka jest matką wynalazku.

__________________________________________

Agnieszka Osiecka – Szczególnie małe sny

Reklamy
Komentarze
 1. psiząb pisze:

  Witaj Signe!

 2. Kropka:) pisze:

  Na zakończeniu mojego dzisiejszego snu wpełznął przez okno niewielki żółtawy żółw. Ale ja zawsze noszę okulary:) Dobry wieczór, Signe:)

  • signe pisze:

   Kropko, żółuw??? nigdy we śnie nie widziałam kogoś takiego. chociaż też zawsze noszę okulary, no ale było powiedziane, że dla każdego inne okulary i widoki,
   dzień dobry:)

 3. Kropka:) pisze:

  Sennik mojej babci mówi – „żółw – ciche radości”:). Wiem, wiem, co sądzisz o sennikach;))

 4. signe pisze:

  Kropko, a masz cichą radość? jestem strasznie ciekawa, bo czasem coś w tych sennikach jest, tylko nigdy nie wiadomo, skąd się wzięło i najczęściej nic:) ale cicha radość to by było coś:)

 5. Kropka:) pisze:

  Własciwie to mam. Załatwiłam gnębiocą mnie sprawę, doprosiłam się remanentu w ksiażkach, w co juz straciłam wiarę, i w ogóle:)

 6. signe pisze:

  Kropko:) i w ogóle:) w takim razie żółwia sobie zapamiętam jako cichą radość, one tak zresztą trochę wyglądają, są ciche i cieszą widokiem niezwykłym

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s