dalekopisanie

Posted: Grudzień 21, 2012 in literatura sieciówkowa
Tagi:

Minus 11 celsjuszów i szła przed chwilą czerwono podświetlona chmura, zostawiając świetlne ślady na ścianach, zwłaszcza na obrazie kogutów i kur w kuchni,  niestety, zanim złapałam maszynę do zdjęć, chmura zamknęła czerwone oko.

We śnie lato, chodzenie po plaży w różowych japonkach. Dalekopisy. Tak się to nazywało. Wiedziałam, że to raczej jakaś kafejka internetowa, ale oni tam jeszcze nie znali komputerów, wyglądało to mniej więcej tak jak pokazuje wikipedia >>

Dalekopis to telegraficzny aparat drukujący, służący do przekazywania informacji w postaci alfanumerycznej. W szczególności jest on wykorzystywany jako abonenckie urządzenie końcowe (terminal) do realizacji usług tekstowych.

Dalekopis był jednym z pierwszych komputerowych urządzeń peryferyjnych. Był wykorzystywany zwłaszcza jako konsola operatorska.

Początków dalekopisu należy szukać w próbach skonstruowania telegrafu do prywatnego użytku, podejmowanych przez Elisha Graya w 1871 roku, czy B. Hoffmana w 1894 roku. Pierwszy dalekopis wprowadzono do użytku w USA w 1910 – twórcami jego byli Charles Krum i Howard Krum. W 1914 powstał w USA udoskonalony dalekopis oparty na pomyśle Edwarda Kleinschmidta.

9 lutego 2007 roku przedsiębiorstwa telekomunikacyjne zakończyły używanie dalekopisu ze względu na ograniczoną liczbę użytkowników tego aparatu i dalekopis odszedł przez to do historii.

PS. Nie wiedziałam, ze pójdę za swoim blogiem na koniec świata, wróciłam tu właśnie teraz.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s