To pomaga przejść przez ścianę, gdy wyrasta:

Gdy masz kłopoty, gdy trafiasz na impas, chwile przejścia i zmian, świadomość poruszania się po ścieżkach może przywołać twój związek ze śnieniem Ziemi i wskazać drogę. Moc Ziemi, która manifestuje się w twoim życiu, nazywam kwantowym kompasem. Kiedy szukasz odpowiedzi na jakieś pytania, przemierzaj różne ścieżki swego życia i znajdź drogę „Wielkiego Ja”. Podążaj za Ziemią. Za każdym razem, gdy masz jakiś problem, pojawia się szansa odnowienia twego codziennego życia poprzez zacieśnienie kontaktu z twoim „Wielkim Ja”. Korzystaj ze swej uwrażliwionej (poczuciowej) uważności i podążaj zakrętami ścieżek, aż nie pojawi się droga, obrazy i ich znaczenie. Pamiętaj o głębokiej demokracji; wszystkie ścieżki są równie ważne. Ich suma obrazująca twój proces jest twoim najlepszym nauczycielem.

to fragment  z: Arnold Mindell „Earth Based Psychology” str. 92.

cytowany w Taraka.pl

I jeszcze:

Jeśli np. nie wiesz „co dalej”, to siedząc lub stojąc pozwól swojemu koncepcyjnemu umysłowi odpocząć, zwróć uwagę na ciało oraz na oddech i na ile to możliwe postaraj się opróżnić umysł. Następnie zauważ czy i w jaki sposób twoje ciało chciałoby się poruszyć. Daj sobie na to czas. Nie wykonuj ruchu, ale zadaj sobie pytanie: „gdyby moje ciało miało się ruszyć w którąś stronę – to dokąd by zmierzało?” Cierpliwie czekaj na odpowiedź płynącą od ciała. Kiedy pojawi się jakaś tendencja do ruchu – pójdź za nią. Postaraj się być w większym stopniu „poruszony” niż „poruszać się”. W takich okolicznościach twoje ciało współdziała z Ziemią. Niech „się” porusza, a w trakcie ruchu pozwól sobie na pojawienie się jakichś obrazów, może gestów lub dźwięków związanych ze ścieżką ,jaką właśnie przemierzasz. Kiedy coś się już dopełni w tym ruchu – zatrzymaj się i pozwól na to, aby „samoczynnie” ukazało się znaczenie całego doświadczenia. W którą stronę zmierzałaś? Co byłoby dalej w tym kierunku – nawet za kilka – kilkaset kilometrów? Czy sens tego ruchu/drogi jest w jakiejś mierze odpowiedzią na zadane pytanie? (np. „co dalej?”)

Autorem cytatów jest Robert Palusiński.

Reklamy
Komentarze
  1. […] PS. ale gdzie mam odjechać i co porzucić, nie zostało powiedziane, najpotężniejsza wskazówka wyśniła mi się 29 kwietnia 2012 roku i brzmiała: stąd trzeba wyjść, tu przybiera się ludzką skórę i staje się człowiekiem, i stąd trzeba wyjść. spróbuję ustalić jakiś kierunek za pomocą kompasu kwantowego >> […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.