przebudzenie na chwilę

Posted: Sierpień 14, 2013 in literatura angielska, literówki
Tagi: ,

Chciałabym napisać o tym, że śnienie jest o wiele łatwiejsze niż budzenie się, to wiadomo, ale świadomość, że to śnienie, jest bardzo budząca. Myślę to na tle książki  o wolnych ciut ludziach, z której wynika, że naturalnym stanem życia na Ziemi jest jednak śnienie, idziemy przez życie jak lunatycy, bo jak moglibyśmy żyć, gdybyśmy zawsze byli tak przebudzeni.

Przedtem jest opis przebudzonej osoby, mocna rzecz, ona mówi, że dostała coś na chwilę, a ceną jest, że musi to zwrócić.

Żaden człowiek nie mógłby tak żyć. Można cały dzień patrzeć na kwiat, żeby zobaczyć, jaki jest piękny, ale krowy się od tego nie wydoją. Nic dziwnego, że śnimy całą naszą drogę przez życie.  Obudzić się, widzieć wszystko takie, jakie jest naprawdę… nikt nie wytrzymałby tego długo.

Może to prawda, bo nie spotyka się wielu Przebudzonych, chyba nawet nikogo takiego nie spotkałam.  Ale myślę, że Przebudzeni są w stanie doić krowy, zatrzymywać świat i robić inne pożyteczne rzeczy, a może jedno przechodzi w drugie i za miliony lat będzie odwrotny problem, może częściej.

_____________________________________________

Terry Pratchett – Wolni Ciut Ludzie

 

Reklamy
Komentarze
 1. AsHa pisze:

  Ciesze sie, ze jestes! Duzo o Tobie myslalam. Bardzo duzo.

  Sama juz nie wiem co jest snem a co jawa – czasem. A szczegolnie jak jestem tutaj :) Masz Talent do zakrecania tej rzeczywistosci i to w bardzo interesujacy sposob. Lubie tak. Gdzie sa ci Przebudzeni…
  Pozdrawiam! zycze Ci dobrych dni i jeszcze lepszej energii, pa Signe!!!

 2. Kropka:) pisze:

  „nie dałoby się żyć przebudzonym”, te słowa dają do myślenia. Chyba masz rację. Ostatnio spędziłam długie godziny na dyskusji z kimś, kto wydawał sie dokładnie taki i pomyslałam, że chyba nie chcę pamiętac, co usłyszałam. Chyba za ciezko byc przebudzonym. O ile to było właśnie to:)

 3. signe pisze:

  AsHa, dziękuję, rzeczywistość sama jest zakręcona, nie wiem, gdzie są ci Przebudzeni!

 4. signe pisze:

  Kropko, właśnie, ja wciąż nie wiem,czy to jest to, więc może po prostu wcale nie wiem…

 5. AsHa pisze:

  Tak, ona sama sie lubi zakrecic…:)