o szczęściu

Posted: Październik 18, 2013 in literatura sieciówkowa, literówki
Tagi: , ,

O szczęściu przeczytałam dopiero na koniec. Po drodze do szczęścia trzeba było wymijać , jak zwykle, informacje straszne. Na tym polega internet.

Na przykład pogoda w najbliższym czasie ma wyglądać tak, wzięłam to zdjęcie z prognozy pogody do końca października, z tym, że pod tym zdjęciem jest opis pogody umiarkowanej, przyjaznej człowiekowi, bez huraganów:

pogoda 181013

O szczęściu jest długi tekst i krótki test:    zrób listę 10 znajomych i zaznacz tych, których uważasz za szczęśliwych. Potem zastanów się, kto z tego grona jest szczęśliwszy od ciebie. Będziesz zdziwiona, bo okaże się, że jesteś liderką.

Może to być prawda.  Życie na planecie jest trudne i zawsze źle się kończy, to raz. Są ludzie, którzy o tym nie wiedzą i martwią się każdą chwilą upływającą do czasu, zanim to się stanie. Tych drugich nie da się pocieszyć.  Ja w każdym razie nie odnotowuję sukcesów.  Pragnę też nie spotykać już więcej niepoprawnych optymistów,  w galaktyce stawianych za wzór. Unikam. Przechodzę w nieoznakowanych miejscach na drugą stronę ulicy.  Nie chcę widzieć, jak nagle i niespodziewanie załamują się i biodegradują.  Nie znają alternatywnych metod przetrwania i giną na miejscu.

pop-psychologia o szczęściu jako takim >>>>

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s