śmieciowe DNA i ukryte prawdy

Posted: Styczeń 14, 2014 in literatura blogowa
Tagi:

Przypomniało mi się, na tle wątku śmieciowego z „Podziemi”, że Widun pisał o śmieciowym DNA po swojemu, jako nieustannie zaciekawiony tym, z czego zrobiona jest magia (snów i słów, przede wszystkim, ale nie tylko):

Najnowsze rewelacji naukowców o nieznanej dotychczas roli spiralnego węzowiska DNA, nie są ani nowe ani rewelacyjne. Badacze DNA, finansowani głównie przez globalne “kopalnie złota” zwane potocznie przemysłem farmaceutycznym, nie kłamią o swoich epokowych odkryciach, ale są “oszczędni z prawdą”. Tzw rupiecie DNA (DNA junk) były pogardliwie ignorowane przez zachodnich naukowców jako coś, co nie miało żadnego znaczenia dla chciwych farmaceutów, którzy zwęszyli olbrzymie zyski w manipulowaniu genów które, zdumiewająco, zajmowały zaledwie malutką cząstkę(10%) tych słynnych dwóch spirali. Pozostałe 90% DNA to były rzekomo nikomu do niczego niepotrzebne śmieci. Wczorajsze oficjalne rewelacje naukowców były znane od co najmniej trzech lat. Na wielu stronach webowych pojawiły się nieoficjalne przecieki z rosyjskiej filii Projektu Genom Człowieka, kierowanej przez wybitnego neurologa Piotra Garjajewa, który badał właśnie te rupiecie z pomocą fizyków i lingwistów. Jego zespół odkrył zdumiewające psychiczne i językowe tajemnice tego “rupiecia”. W świetle tych badań okazało się, że każdy z nas może manipulować DNA na swoją korzyść, bez pomocy drogich leków. Wibracje słów, muzyki, poezji i nawet snów mogą zaprzegnąć te psycho-geny do wydawania biologicznym genom rozkazów, których  muszą słuchać. Innymi słowy, monopol farmaceutycznych gigantów runie w gruzach i tutaj tkwi “oszczędność z prawdą” w donosach prasowych naukowców. Co wykryli Rosjanie? “Rosyjscy lingwiści odkryli, że kod genetyczny – a specjalnie owe ‘bezużyteczne 90%’ – podlega tym samym prawom, co wszystkie nasze ludzkie języki.Aby dojść do takiego wniosku, porównywali oni reguły syntaksy (sposobu w jaki słowa są składane razem, aby formować frazy i zdania), semantyki (studium znaczenia w formach językowych) i podstawowych zasad gramatyki. Odkryli oni, że zasady (alkalia) naszego DNA oparte są na regularnej gramatyce i posiadają ustalone reguły, podobnie, jak nasze języki. Zatem, ludzkie języki nie pojawiły się przypadkowo, ale są odbiciem naszego wrodzonego DNA.” O tym odkryciu pisano dwa i pół roku temu, ale naukowcy zachodni postanowili zignorować te rewelacje. Tutaj być może kryją się tajemnice snów i słów, dlaczego mantra działa, znaczenie Wieży Babel, gdy ludzkość zgubiła tę ważną wiedzę, nawet moje słowolubstwo i  wiara, prawie od dzieństwa, w niesamowitą magię słów. Ciekawe, kiedy naukowcy odważą się pokazać nam, jak możemy kontrolować sobą poprzez “rupiecie” DNA.  Chwilowo, badam dźwięki polskich słów w brzmieniu wielu języków prze googla-tłumacza. Mam uciechę i tracę mnóstwo cennego czasu.

uroczysko 6.09.12

Reklamy
Komentarze
 1. Kropka:) pisze:

  Arcyciekawe! Chociaż nawet logiczne i bez tych badań:)

 2. Kropka:) pisze:

  Przy Twoim zamiłowaniu do wyszperywania rzeczy arcyciekawych i braku lęku nawet przed fizyką kwantową, pewnie się tego dowiesz prędzej czy później:)

 3. Asha pisze:

  Kropka dobrze Cie okreslia…brak strachu nawet przed fizyka kwantowa!

  Co do tego tekstu wciaz sie zachwycam i zachwycam, bo to potwierdza moje tezy i daje wiecej mocy.

 4. signe pisze:

  oj Kropko:) coś mnie teraz zatrzymuje

 5. signe pisze:

  AsHa, ja się piekielnie boję fizyki kwantowej, ale to jest silniejsze ode mnie,
  tak, ten tekst jest bardzo dla Ciebie:)
  lubił o różnych takich tajemniczych rzeczach do Ciebie napisać coś w komentach

 6. Asha pisze:

  Ach ten Widun…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s