delfiny popełniają samobójstwa w delfinariach

Posted: Sierpień 7, 2014 in literatura sieciówkowa
Tagi: , , , ,

Jesteśmy winni, ludzie!!! Bardzo!!!  O delfinach to tylko jeden mały fakt:

(…) – Kiedy przyjrzałam się bliżej delfinariom, uświadomiłam sobie, że media i podróżnicy kreują pewien obraz spotkania z dzikim zwierzęciem jako fantastycznej przygody – opowiadała Olej-Kobus. – Nikt, poza „nawiedzonymi ekologami” – bo tak się patrzy na osoby zajmujące się prawami zwierząt – nie zastanawia się, skąd te zwierzęta się tam biorą.

– Łatwo łykamy opowieści o tym, że one urodziły się w niewoli i nie znają innego życia. A jest to nieprawdą – delfinów nie rodzi się wystarczająco dużo, żeby zapełnić wszystkie delfinaria. W delfinariach delfin żyje przeciętnie 6 lat, na wolności – nawet 26. Są łowione w bardzo brutalny sposób. W przypadku delfinów czy np. słoni jedno zwierzę, które oglądamy, kosztuje życie pięciu innych, które trzeba było zabić, żeby je pozyskać.

Ale samo „pozyskanie” zwierzęcia to nie wszystko. – W delfinarium delfin musi zrobić ileś różnego rodzaju nienaturalnych dla niego ćwiczeń, bo inaczej będzie głodzony – po to, żeby się nauczył, że jak się wydaje mu polecenie, to ma być posłuszny. A my – turyści – w ogóle się nie zastanawiamy, że dla delfina wyskoczenie na brzeg basenu po raz 50. danego dnia to nie jest „fun”, radość. Tylko my tak interpretujemy jego „uśmiech”. Po tych 25 latach zachłyśnięcia się światem i turystyką nadszedł czas na rozmawianie o społecznej odpowiedzialności mediów – apelowała podróżniczka. (…)

więcej strasznych rzeczy tutaj >>

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.