pilne

Posted: Sierpień 28, 2014 in literówki
Tagi: ,
 

Premier Ukrainy: Putin rozpoczął wojnę w Europie

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk oświadczył, że obecność rosyjskich wojsk w jego kraju oznacza, że prezydent Rosji Władimir Putin rozpoczął wojnę w Europie. W związku z agresją Ukraina domaga się pilnego zwołania Rady Bezpieczeństwa ONZ.
 
Śnienie świata nie różni się od śnienia ludzi, mam swoje własne sny i własną rewolucję,  myślałam nawet, że pisanie o śnieniu świata i wynikającej z niego  jawie  nie ma już dla mnie sensu.
Ale niewypowiedziana wojna staje się coraz bardziej jawna.  I może nie ma sposobu, aby świat nie pozwolił.
Może pisanie po finnegańsku będzie właściwe na ten czas,  może jakbym coś zrozumiała z tego, co robił Joyce akurat wtedy, kiedy to robił.  „Finnegans Wake”, ostatnie dzieło Joyce’a, opublikowane zostało w 1939 roku, pisane podczas coraz ciemniejszej nocy świata.
 
Notuję to dla tzw. pamięci. Wolno nie pamiętać,  jeśli się zapisze albo zbuduje się pomnik. To jest dobre.  Czasem daje okruch pokoju  tym, którzy nie są bezpośrednio zagrożeni.
 
 
Nie, nie widać wielkiej wojny i w najbliższym czasie Polska prawdopodobnie nie uwikła się w żaden konflikt zbrojny. Przynajmniej nie ma na to wskazań astrologicznych. Co nie znaczy, że nasze stosunki międzynarodowe nie ulegną pewnej destabilizacji. Nie jest to też odpowiedni czas na eksperymentowanie z dziwnymi sojuszami. Powinniśmy trzymać się obranego kursu i nie chcieć za dużo zmieniać na arenie międzynarodowej.
 
Reklamy
Komentarze
 1. peatero pisze:

  śnienie zmieniło barwy śnienia
  świat zmienia swe barwy coraz intensywniej ale te nowe to nie są to kolory pastelowego indiańskiego lata; coraz więcej krwistości czerwieni i ścielącej się dymem szaro-siwości…
  w książce, którą niedawno przeglądałem, książce poświęconej nauce dobrego umierania, mistrz tradycji wadżrajany radzi, by życie codzienne traktować i obserwować jak sen
  obserwujmy więc… a kiedy zaczyna zamieniać się w koszmar, widzimy, że jedyne co możemy zrobić to obudzić się

 2. signe pisze:

  o tak, mistrzowie to właśnie radzą, jeśli w tzw. jawie dostrzegać sen, można się obudzić i we śnie i w jawie o wiele łatwiej,
  niestety „sen” uważany jest za „tylko sen”, ale tak naprawdę nie tylko sen jest śnieniem
  i jakoś znam gorsze koszmary jawne niż snowe, jeśli już tak je podzielić,
  nie sposób tego wyjaśnić w blogu, to rzecz praktyki
  więc tak, blog zmienił barwy, bo poczułam, że utonę w tym morzu …

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s