pole intencji

Jeszcze zanim stanie się jawą, śnienie jest w Polu Intencji,  zawsze:

Czym jest Pole Intencji?
Esencja jest pojęciem określającym pewien poziom rzeczywistości. Pole Intencji natomiast jest ruchem, który wydarza się w obrębie tego obszaru. Jeśli Esencja byłaby księżycem Pole Intencji byłoby jego polem grawitacyjnym, które tworzy fale na morzach i oceanach. Nie możemy go zobaczyć, ale gdybyśmy znaleźli się na łódce poczulibyśmy jego oddziaływanie.
Amy proponuje jeszcze inna metaforę. Jeśli wyobrazimy sobie Esencję jako nasionko drzewa to Pole Intencji będzie drzemiącą w nim siłą życiową, która sprawia, że wyrasta z niego roślina o określonej formie.
Wejście w subtelny stan świadomości pozwala nam zauważać i rozwijać niezwykły ruch Pola Intencji, jeszcze zanim stworzy on konkretną formę. Dzięki temu możemy odkryć źródło własnej kreatywności. Jednak najczęściej nie mamy świadomego kontaktu z tym, co wydarza się w Polu intencji, a wtedy zaczyna się ono przejawiać pod postacią symptomów lub trudności relacyjnych.

________________________________________

Akademia Psychologii Zorientowanej na Proces | Facebook

Reklamy

2 thoughts on “pole intencji

  1. AsHa pisze:

    Zafascynowal mnie ten tekst. Co za koincydencja. Wczoraj o tym myslalam. Inaczej to nazwalam ale w gruncie rzeczy to o to chodzilo.
    I o to, tez, ze zawsze jest pewien efekt zwiazany z kultywowaniem pewnych mysli – to one Maja ta Energie. I rozwijaja arealy, pomieszczenia. Dlatego intencja jest tu kluczowa. Ale to wymaga juz swiadomosci. Jesli jest swiadomosc mozna tym pokierowac. Musze to zlozyc w tekst – zapominalam o tym – a wczoraj duzo sie krecilo wokolo tego tematu. Teraz o malo bym juz to zapomniala (nie do konca naturalnie) ale to tutaj u Ciebie bardzo mnie w tym spostrzezeniu utwierdza.

    pozdrawiam goraco – mowie do uslyszenia koncem wrzesnia Signe! pa!:))

Możliwość komentowania jest wyłączona.